Обучението е част от Програмата „ПЕРСПЕКТИВИ за БИЗНЕСА“. Програмата се състои от 6 отделни тренинга и представлява – хибрид между обучение и бизнес инкубатор. По време на обучението участниците работят върху конкретни казуси, генерират идеи и решения, отработват личностни умения, необходими за израстване и развитие в личен план. Всеки модул завършва с възлагане на конкретен практичен казус, свързан изцяло с бизнеса на всеки от участниците.
Уважаеми мениджъри, собственици на бизнес, предприемачи, от какъв тип са проблемите, които решавате всекидневно?
Как приоритезирате проблемите?
На кой от тях – решението e от първостепенна важност за вас?
Решенията, които вземате – спешни, успешни, управленски ли са?
В „БИЗНЕСЪТ СЕ ПРОМЕНЯ! А ВИЕ?“, ние ще ви предложим поглед над бизнеса от всичките му страни, 360 градусова визия, 24/7, 365 дни в годината!
Какво, според вас, е УПРАВЛЕНСКО РЕШЕНИЕ?
Всяко управленско решение е отговор на възникнал, констатиран и анализиран проблем. Доколко едно управленско решение <решава>, т.е. отстранява проблема зависи от подхода към ситуацията. От първостепенна важност е точната и своевременна идентификация на проблема. В поредността от действия, на второ място се явява нуждата от анализ. В логична връзка с установеното е нужно да се набележат мерки и срокове за преодоляване на проблема.
Анализ на погрешните решения или решенията – недовели до отстраняване на проблема – посочва, че в значима част от случаите усилията за решаване на проблема са били насочени в погрешна посока. Ресурсите – се изразходват без усилията да доведат до решение. Загубите невинаги са пропуснати ползи, често може да са дори – понесени щети и материални пасиви.
Какви са фазите за решение на проблеми в бизнес план?
Чест синдром на бизнес моделите в българския им вариант е липсата на отношение към проблема, т.е. пасивност, правене на нищо, изчакване – нещата да се наредят от само себе си.
Анализът на темата – какво е това проблем и как се вземат решения – се счита за приоритет на теоретиците и онези, които имат излишък от време. Обратно на този модел на мислене, методиката на правилното мислене поставя акцент и концентрира вниманието върху наличието на проблем. Обективна констатация, анализ, синтез на случая и набелязване на решение са стъпки към ясно мислене, абстрахирано от емоции.
Какво означава да се намери решение на един проблем?
Достатъчно ли е еднократно решение? Изисква ли се систематичен подход и наличен ли е потенциал за повторното активиране на проблема?
Важно е да се осмисли, че:
– Кой е най- ценния ми ресурс?
– Фактори и стъпки към успеха?!
– Разтяга ли се времето?
– Липсваща мотивация и ангажираност на служителите?
– Организационни проблеми, свързани със срокове и други ограничаващи изпълнението обстоятелства?
– Липсваща или неясна комуникация?
– Недостиг на доверие в екипа или наличие на Конфликти?
– Делегиране на права и отговорности?
– Малък и среден бизнес. Микро и макро бизнес среда!
– Условия за оставане на пазара.
– Конкуренция и потребителско поведение.
– Ценни ресурси. Управление. Подходи и последици.
– Интровертен и екстровертен управленски подход.
– Фактори и стъпки към успеха.
– Инвестиции.
– Време.
В този семинар ще ви предложим знания, базирани не само на теория! Опитът ни от практиката, подплатен с логика на действията и степенуване на приоритетите и целите, управление на времето и ресурсите, ще ви отведат до позиция, от която УСПЕХът е реалност!
Симулации на конкретни бизнес казуси; ролеви игри – интерактивно обучение за придобиване и трениране на умения за управление на бизнеса и справяне с трудности и предизвикателства.
Затваряне на обучението и поставяне на индивидуални задачи за надграждане на уменията на участниците.